KĀ PASARGĀT SAVU SADZĪVES ELEKTRONIKU NO ZIBENS UN SPRIEGUMA IZMAIŅĀM?

Kā pasargāt savu sadzīves elektroniku no zibens un sprieguma izmaiņām?

ID: 897 Sagatavots: 04.07.2019

Visas sadzīves ierīces – televizori, datori, maršrutētāji, dekoderi, ledusskapji, veļas mašīnas, DVD atskaņotāji un citas – ir jutīgas pret negaisa un zibens spēriena izraisītajiem pārsprieguma impulsiem, un tas var radīt neatgriezeniskus bojājumus. Turklāt jāņem vērā, ka bojājumi var rasties pat tad, ja zibens trāpa elektropārvadu vai telefonsakaru līnijā pat vairāku kilometru attālumā no tavas mājas.

[IEVĒRO] Uz sadzīves ierīcēm, ko sabojājis zibens vai tīkla sprieguma lēciens, neattiecas garantija, un to remonts vai nomaiņa tiek veikta uz lietotāja rēķina!

Mūsu ieteikumi aizsardzībai pret negaisa izraisītiem bojājumiem:

  • Atvieno vadus. Sadzirdot pērkonu vai aizbraucot no mājām uz ilgāku laiku, noteikti atvieno visus vadus, kas pievienoti ierīcēm, un atvieno ierīces no elektrotīkla. Ir jāatvieno arī dažādu ierīču antenu, tostarp bezvadu ierīču antenu, vadi. Protams, ir svarīgi atcerēties, kā un ko tu darīji, atvienojot vadus, lai vēlāk visu tāpat varētu pieslēgt atpakaļ.
  • Uzstādi elektrības padeves vadus, nodrošinot aizsardzību pret pārspriegumu. Labs aizsardzības līdzeklis pret sprieguma lēcieniem ir elektrības padeves vads ar aizsardzību pret pārmērīgu spriegumu (UPS). Tomēr ir jāņem vērā, ka tad, ja mājas elektrotīklam nav iezemējuma, šie vadi nespēs pasargāt ierīci no zibens spēriena. Vecās mājās šāda iezemējuma bieži vien nav, tāpēc ieteicams vērsties pie speciālistiem, kas pārbaudīs elektrotīkla stāvokli mājā un noteiks, vai ir nodrošināta maksimāla aizsardzība pret negaisu.
  • Izmanto ieraksta pakalpojumu. Lai nenokavētu savu iecienīto raidījumu, filmu vai ilgi gaidītas sporta sacensības tikai tāpēc, ka to pārraides laikā bija negaiss, izmanto opciju TV ieraksti. Ieraksts tiek veikts Tet serverī un nav atkarīgs no tā, vai ierīces ir bijušas ieslēgtas negaisa laikā.

Atgādinām: 

  • Vasarā iespējami īslaicīgi traucējumi. Vasarā negaisa laikā Tet pakalpojumu darbībā ir iespējami īslaicīgi traucējumi. Pēc negaisa beigām, lūdzu, pagaidi 30 minūtes, un pakalpojuma darbība atjaunosies automātiski. Ja pusstundas laikā pakalpojuma darbība netiek atjaunota, sazinies ar Tet klientu atbalsta dienestu.
  • Ražotāji neatlīdzina sadzīves elektronikai radītos bojājumus. Ražotāji neatlīdzina bojājumus, ko sadzīves elektronikai radījis zibens, un tas nozīmē, ka bojājumi tiek novērsti uz lietotāja rēķina. Ražotāji pamatojas uz pieņēmumu, ka lietotāji paši rūpējas par savas elektronikas aizsardzību, un ražotāju izpratnē negaiss ir nepārvaramās varas apstāklis, kuru nav iespējams kontrolēt.