DEKORATĪVO SPILVENTIŅU IZSTĀDE KALUPĒ

Dekoratīvo spilventiņu izstāde Kalupē

Kalupes pagasta ēkas skatlogus no 1. līdz 20.maijam rotā kalupiešu pašdarināto dekoratīvo spilventiņu izstāde. Iedzīvotāju radošie darbiņi pārsteidz ar dažāda materiāla, lieluma, formas, krāsu gammas un dažādās tehnikās veidotiem rokdarbiem.  Nekas nevar sacensties ar pašu darinātām oriģināllietām, kas veido īpašu noskaņu telpā.
Piemēram, skolotājas Sanitas Cirses mazie spilventiņi dažādu dzīvnieku veidolā iepriecina pašas mazbērnus. Skolotāja  savām bijušajām un esošajām skolniecēm ir iemācījusi  daudzus klājdūriena – staru, lapu, orientālo  u.c. šūstīšanas veidus mazajiem adatu spilventiņiem. Savukārt māksliniece Ģertrūde Rasnače savos darinājumos izmanto dažādus tehnikas paņēmienus, piemēram, kompozīcijas no neliela, dažādu rakstu  un toņu materiāla gabaliņiem raksturo Pečvorkas tehniku. Lai piešķirtu spilventiņiem ekskluzivitāti, māksliniece izmantoja aplikācijas, pinuma joslas un uzšuves. Izstādē liels klāsts spilventiņu veidoti krustdūrienā, tos darinājušas kalupietes Ināra Ūbele, Arta Novicka, Silvija Baida, Regīna Sedova, Tekla Svētiņa, Vija Kromāne, Vija Grigorjeva, Inita Ivdra. Tāpat Genovefa Mukāne un Līvija Rimša izstādei sniedza 20.gs. spilvendrānas ar tamborētām maliņām. Izstādē daudzveidīgus,  dažādas tehnikas veidotus, spilventiņus piedāvāja  VSAC ,,Latgale” filiāles “Kalupe” klienti. Kalupietis Leonards Draška izstādē lepojas ar speciāli mašīndūrienā uzšūtu rakstu saviem spilveniem.
Izstādē var sajust, ka daudzveidīgie spilventiņi ir gan brīnišķīgs dekoratīvs elements mājās, gan arī var kalpot kā sirsnīga dāvana tuvajiem cilvēkiem!

              Informāciju sagatavoja Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

FOTOGALERIJA
FOTOGALERIJA 10.05