RUDENS UZNĀCIENS – MIĶEĻI KALUPĒ!

25. septembrī izbaudīt rudens krāšņumu, košumu, bagātību un lietu Kalupē atnāca krietns pulks apmeklētāju. Likās, ka daba būtu taupījusi lietu tieši Miķeļiem. Neraugoties uz dabas untumiem, viss iecerētais ritēja “pirts smaržu virpulī”. Kalupes pagasta vadītāja Ināra Ūbele savā uzrunā uzmundrināja pasākuma apmeklētājus un dalībniekus, aicinot prast atpūsties jebkuros laika apstākļos, atrast un ieraudzīt to, ko sirsniņa vēlas, bet Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks  Aivars Raščevskis akcentēja-galvenais būt kopā un priecāties!

Sildīties un baudīt zāļu tēju ar cepumiem, kas atgādina bērnības garšu, bija pieejams jebkuram interesentam. Tirdziņā sierus, cepumus, bulciņas, medu varēja iegādāties pie vietējām saimniecēm. Plašs un daudzveidīgs maizes un kliņģeru sortiments tika piedāvāts no Aglonas, ko kalupieši ir sevišķi iecienījuši. Bet pēc senajiem paražām tirgū puiši ir pirkuši meitām, sievām kliņģerus, pajautājot, vai Kalupē kāds to ir izdarījis, izrādās ir- Andris Cirsis! Kurš laimīgs bija devies mājās, bet sieva Sanita saņēma balvu!

Pasākuma apmeklētāju acis piesaistīja košie pirts tērpi un aksesuāri, austie un izšūstītie dvieļi un daudzveidīgās pirts slotas. Ar pirts aksesuāriem uz pasākumu ieradās Dubnas pagasta iedzīvotāja Tamāra Dele un kalupiete-Margarita Kukle. Lai pirts rituāli izdotos, topošās pirtnieces Zelma Magazniece, darbnīcās veidoja skrubīšus no daudzveidīgā dabas materiāla un kvēpeklīšus, bet Inese Bērziņa auda zāļu paklājiņu, kas tūlīt tika pielietots praktiski- sausajam pērienam. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties loterijā – laimīgākie loterijas uzvarētāji devās uz pirti, kur pirtsmīļus sagaidīja Valentīna Malinovska, Laila Sauša un pirts meistare Aija Harisone. Pasākuma laikā ciemiņus uzmundrināja Kalupes pagasta folkloras kopa“Kolupka”, vīru vokālais ansamblis ,,Čvartaks”, deju kopa ,,Balance”, Nīcgales pagasta folkloras kopa ,,Nīcgalieši” , Upmalas pagasta deju kopa ,,Pašām tīk” un Līvānu novada folkloras kopa ,,Olūti”. Mājīgumu un ģimeniskumu pasākuma noformējumā radīja Valentīna Kukļa senās  lietas- gulta un mucas. Ja vienkāršām lietām pieliec kaut ko patiesi savu, tas kļūst ekskluzīvs, moderns un skaists!

 Paldies visiem, kas rūpējās, lai pasākums izdotos: Kalupes pagasta komunālajam dienestam, kalupietēm- Silvijai Baidai, Ivandai Zavadskai, Inārai Nešporei, Vijai Kromānei, Andžellai Nartišai, Sandrai Jaudzemei, pulciņu vadītājiem.

Pirts smaržu virpulī aizritēja pasākums, debesīs parādījās dzērvju kāsis, kas dodas uz siltajām zemēm, bet mums visiem, novēlot siltumu, mīlestību, prieku un saulīti rudenī!

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

FOTOGALERIJA

VIDEO