VEBINĀRS PAR VARAM ATBALSTA PROGRAMMU ATJAUNOJAMO ENERGORESURSU IZMANTOŠANAI MĀJSAIMNIECĪBĀS

VARAM aicina ceturtdien, 10.martā plkst. 16.00 uz vebināru iedzīvotājiem, lai informētu par VARAM atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās. Vebinārs būs skatām ministrijas Facebook kanālā šeit:https://www.facebook.com/events/288197230121774/ VARAM būs pateicīga, ja ar šo informāciju padalīsities arī savos informācijas kanālos, ņemot vērā tēmas aktualitāti mājsaimniecībās.

VARAM TIEŠSAISTES VEBINĀRĀ INFORMĒS PAR ATBALSTA PROGRAMMU
ATJAUNOJAMO ENERGORESURSU IZMANTOŠANAI MĀJSAIMNIECĪBĀS

ŠO CETURTDIEN, 10. MARTĀ PLKST. 16.00, VIDES AIZSARDZĪBAS UN
REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRS ARTŪRS TOMS PLEŠS (AP!) UN KLIMATA
PĀRMAIŅU DEPARTAMENTA DIREKTORA P.I. RAIMONDS KAŠS, VEBINĀRĀ
IEDZĪVOTĀJIEM INFORMĒS PAR VARAM IZSTRĀDĀTO  ATBALSTA PROGRAMMU ATJAUNOJAMO ENERGORESURSU IEKĀRTU IEGĀDEI MĀJSAIMNIECĪBĀS.

Ministrs Plešs jau iepriekš norādījis, ka “šis lēmums ir arī solis uz priekšu mūsu enerģētiskās neatkarības veicināšanā, kas ir īpaši svarīgi, reaģējot uz Krievijas izvērsto karadarbību Ukrainā. Tas ļaus mums kāpināt atjaunojamo energoresursu jaudas un sniegs iedzīvotājiem nepieciešamo atbalstu, lai ilgtermiņā samazinātu rēķinus par elektroenerģijas un siltumenerģijas patēriņu.”

VARAM izstrādātā atbalsta programma paredz atbalsta sniegšanu fosilā kurināmā (piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu) iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamos energoresursus izmantojošām iekārtām (biomasas granulu katli, siltumsūkņi, saules kolektori) vai pieslēgšanos centralizētai siltumapgādes sistēmai,  kā arī elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (saules paneļi, vēja ģeneratori) mājsaimniecības pašpatēriņa vajadzībām.

Konkursa mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana un
energoefektivitātes uzlabošana mājsaimniecībās, atbalstot siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanas iekārtu iegādi uzstādīšanai dzīvojamās mājās, lai nodrošinātu siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanu un piegādi mājsaimniecības vajadzībām, vai mājsaimniecību pieslēgumu izveidošanu
centralizētajai siltumapgādes sistēmai.

Atbalsts tiks sniegts iedzīvotājiem, kuriem ir īpašumtiesības uz dzīvojamo māju vai tās daļu t.i. viena dzīvokļa māju, dārza māju, individuālu dzīvojamo māju un vasarnīcu ar koka, mūra vai mūra-koka ārsienām, divu dzīvokļu māju, kā arī dvīņu, rindu un atsevišķu divu dzīvokļu māju, lai tajā īstenotu plānotās aktivitātes. VARAM atbalsta programmā ir ietvērusi nosacījumus atbalsta saņēmējiem, kā arī dzīvojamām mājām, piemēram, dzīvojamai mājai ir jābūt nodotai ekspluatācijā līdz projekta iesnieguma iesniegšanas dienai Vides investīciju fondā, kā arī dzīvojamajā mājā nedrīkst veikt saimniecisko darbību. Par vienu dzīvojamo māju varēs iesniegt vienu projekta iesniegumu.

Vebināru varēs vērot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas _facebook_ [1] lapā
https://www.facebook.com/events/288197230121774/) , komentāru sadaļā
uzdodot jautājumus. Taču pirms uzdodiet jautājumus, aicinām iepazīties ar biežāk uzdoto jautājumu sadaļu: https://www.varam.gov.lv/lv/atbalsta-programma-atjaunojamo-energoresursu-izmantosanai-majsaimniecibas

INFORMĀCIJU SAGATAVOJA:

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Tālr. 20200305; 67026533,

e-pasts: prese@varam.gov.lv

www.varam.gov.lv [2]